Школа Соціального підприємництва реалізується спільно ПРООН, Сумською ОВА у партнерстві з Сумською Бізнес-школою та фінансується Урядом Королівства Нідерландів у рамках пілотного проєкту «Підтримка стабілізації та відновлення постраждалих від війни громад (прифронтових зон, районів, в які повертаються і які приймають ВПО)».
Реалізація даного проєкту є одним із напрямків допомоги ПРООН щодо підтримки створення соціально-орієнтованих бізнесів у постраждалих від війни громадах. Школа соціального підприємництва допоможе реалізувати бізнес-ініціативи з сильною соціальною складовою.
У відкритті практичного інтенсиву взяли участь начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ, в.о. ректора Сумського НАУ Володимир ЛАДИКА, декан факультету економіки і менеджменту Маргарита ЛИШЕНКО, керівниця напряму «Громадська безпека та соціальна згуртованість» Федеріка ДІСПЕНЦА, фахівчиня з мобілізації громад в Сумській області UNDP в Україні Ольга РЕЗНІЧЕНКО.
Федеріка ДІСПЕНЦА запевнила, що UNDP залишається стратегічним партнером України у відновленні та реконструкції.
Слухачами курсу є понад 40 осіб – ветерани та ветеранки, члени їх родин, переселенці, молодь та активні мешканці партнерських громад. Учасники школи опанували теоретичну базу та застосовували отримані знання під час практичних інтенсивів та кейсів на базі СНАУ. У цьому їм допомагали викладачі школи та фахові бізнес-експерти. Також учасники поспілкувалися з власниками успішних соціальних бізнесів та дізнатися тонкощі управління бізнес-процесами в умовах криз.
Протягом тижня з 24 по 28 червня – пройшли виїзні консультації до громад, команди яких готують проєкти для уточнення та обговорення проблемних питань, які могли б виникнути під час заповнення заявок.
Презентація фінальних проєктів відбудеться на початку липня. А кращі випускники школи отримають фінансову підтримку на старт проєкту з розвитку власної соціальної бізнес-ідеї.